اگر به دنبال خرید بهترین قفل دیجیتال هستید، نخست باید یک پیش‌زمینه کلی در مورد این قسمت مهم از خانه هوشمند خود داشته باشید. قفل‌های هوشمند یا دیجیتال، گستره‌ای وسیع از محصولات را در برمی‌گیرند.

قفل‌های هوشمند یا دیجیتالی قفل‌های الکترونیکی یا باتری دار هستند که برای دسترسی به آنها نیازی به استفاده از کلیدهای فیزیکی ندارند. آنها به‌عنوان جایگزینی برای قفل‌های مکانیکی معمولی استفاده می‌شوند، با ویژگی‌های خودکار بسته به کاربرد موردنظر، راه‌حل امنیتی خلاقانه‌تری ارائه می‌دهند.

مانند هر قفل درب دیگری، قفل‌های دیجیتالی نیز از یک چفت یا پیچ استفاده می‌کنند که می‌تواند از روی در و چارچوب در عبور کند تا از دسترسی جلوگیری کند. تفاوت این است که چفت یا پیچ چگونه کنترل می‌شود. قفل‌های دیجیتال با استفاده از هر یک از موارد زیر کار می‌کنند: RFID، کد پین، اثر انگشت، گوشی‌های هوشمند و موارد دیگر.

چرا باید از قفل دیجیتال استفاده کرد؟

استفاده از قفل‌های دیجیتال به‌خصوص برای مشاغل مختلف مزایای زیادی دارد. آنها به‌طورکلی مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند و نیازی به هیچ کلید فیزیکی ندارند (به جز RFIDهایی که ممکن است به کارت کلید نیاز داشته باشند). آنها همچنین می‌توانند سوابق مربوط به اینکه چه کسی در چه زمانی به کدام قفسه دسترسی داشته است را حفظ کند. این برای آن دسته از مشاغلی که نیاز به پیگیری تدارکات خود دارند مفید است. یک مثال می‌تواند صنعت پزشکی باشد که باید بر عرضه دارو نظارت شود.

چه چیزی باعث هوشمند شدن قفل دیجیتال می‌شود؟

همه قفل‌های دیجیتال هوشمند نیستند. در زیر برخی از ویژگی‌های کلی قفل دیجیتال را می‌توان به‌عنوان قفل هوشمند تعریف کرد:

چندین روش احراز هویت یا پشتیبان‌گیری

راه‌حل‌های دسترسی چندگانه

ادغام با آلارم

امکان ادغام با دوربین مداربسته و آیفون تصویری

برنامه‌نویسی سفارشی

سیگنال‌های LED سفارشی

گزینه‌های عیب‌یابی

امکان استفاده با گوشی هوشمند

سناریوهای زیادی در صنایع دیگر وجود دارد که می‌تواند مزایای قفل‌های دیجیتالی مجهز به گوشی‌های هوشمند را نسبت به قفل‌های مکانیکی یا حتی سایر قفل‌های دیجیتال به نمایش بگذارد. با مزایای اضافی مانند این، امکان استفاده برای این قفل‌ها بی‌پایان است.

9618617

انواع تکنولوژی قفل درب دیجیتال

اگر به دنبال انتخاب بهترین قل دیجیتال درب هستید، نخست باید با تکنولوژی‌های ایمنی و پروتکل‌های به کار گرفته در آن آشنا شوید.

 1. اثر انگشت

قفل در اثر انگشت از تشخیص اثر انگشت برای باز کردن قفل درب استفاده می‌کند و تنها در صورتی امکان دسترسی به اثر انگشت با اثر انگشت ذخیره‌شده را فراهم می‌کند. تنها چیزی که لازم است ضربه‌زدن به سنسور و یا کشیدن روی سنسور است. آنها همچنین از قفل‌های سنتی با کلیدهای فیزیکی ایمن‌تر هستند، زیرا به‌دست‌آوردن اثر انگشت در مقایسه با کلیدهای شما بسیار دشوارتر است.

 1. پین کد

قفل دیجیتال درب با پین کد با داشتن صفحه‌کلید دیجیتال در جلوی در کار می‌کند. برای باز کردن قفل در، باید کد پین صحیح را که معمولاً بین چهار تا هشت رقم است، در صفحه‌کلید وارد کنید. تنها با یک کد پین چهاررقمی، 10000 ترکیب رمز عبور ممکن وجود دارد که در مقایسه با یک کلید، امنیت بیشتری را به خانه شما ارائه می‌دهد.

 1. RFID

RFID یا شناسایی فرکانس رادیویی یک فناوری غیرتماسی است که از کلیدی به شکل کارت یا فوب استفاده می‌کند. کارت‌های کلید از طریق یک تراشه هوشمند سیگنالی را به کارت‌خوان منتقل می‌کنند تا قفل درب اصلی خود را باز کند. پس از باز شدن قفل، درب باز می‌شود و با بسته‌شدن مجدد درب به طور خودکار قفل می‌شود. باتوجه‌به ماهیت غیرتماسی RFID، این نوع قفل دیجیتالی درب زمانی سودمند است که دستتان پر باشد. RFID خود را در بند خود قرار دهید تا دسترسی آسان برای شما مسیر گردد.

 1. بلوتوث و فای

این روزها همه یک گوشی هوشمند دارند و به همراه آن قابلیت‌های Wifi و بلوتوث نیز وجود دارد. چنین قفل‌هایی با گوشی هوشمند شما جفت می‌شوند و قفل‌های بلوتوث حتی داده‌های ارسال شده به دستگاه‌های جفت شده شما را رمزگذاری می‌کنند. به‌سادگی به قفل خود نزدیک شوید، اجازه دهید تلفن هوشمند شما سیگنالی را منتقل کند و اجازه دهید به طور خودکار در شما را باز کند. علاوه بر این، امنیت بلوتوث برای جلوگیری از ورود غیرمجاز، داده‌های شما را احراز هویت، مجوز و رمزگذاری می‌کند.

چه نوع قفل‌های الکترونیکی دیجیتال وجود دارد؟

 1. صفحه‌کلید الکترونیکی – فقط یک کد برای دسترسی به آن وارد کنید
 2. بیومتریک – به‌عنوان‌مثال تشخیص اثر انگشت
 3. کارت‌های هوشمند – بیشتر در هتل‌ها و ساختمان‌های اداری استفاده می‌شود

قفل دیجیتال روی چه نوع درهایی قابل‌نصب است؟

بسته به مدل انتخابی، قفل دیجیتالی درب را می‌توان بر روی طیف وسیعی از درها، از جمله چوب و UPVC چندنقطه‌ای نصب کرد.

 • درب‌های یو پی‌وی‌سی
 • درهای چوبی و چوبی
 • درب‌های آلومینیومی و شیشه‌ای
 • درب‌های خارجی

تأمین‌کنندگان محدوده‌هایی را برای هر سطح امنیتی ارائه می‌دهند، از مواردی که برای نصب درهای داخلی با اولویت پایین تا گزینه‌های سبک، متوسط و سنگین استفاده می‌شود.

قوی‌ترین قفل‌های دیجیتالی درب می‌توانند در برابر تمام حملات به جز خشن‌ترین حملات مقاومت کنند و خدمات قابل‌اعتمادی را برای چندین سال ارائه می‌کنند، حتی زمانی که روی درب‌های خارجی نصب می‌شوند و در معرض ترافیک سنگین یا استفاده شدید قرار می‌گیرند.

مزایای استفاده از قفل دیجیتالی درب؟

استفاده از قفل‌های دیجیتال یا هوشمند، مزیت‌های کلیدی زیادی برای شما خواهد داشت.

بدون استفاده از کلید – دیگر نیازی به برش کلیدهای یدکی نیست.

عدم نیاز به مقابله با کلیدهای گم شده – ورود ساده بدون کلید.

ایده‌آل برای خانه‌ها، زیرا پرستاران/مراقبان می‌توانند با واردکردن کد به طور معمول به ملک دسترسی داشته باشند.

همچنین، اعضای خانواده می‌توانند از کلید خود استفاده کنند و نگران تغییر کد نباشند.

دسترسی سریع – برخی از کنترل‌های از راه دور استفاده می‌کنند، بنابراین در صورت بارندگی می‌توانید به‌سرعت به ملک دسترسی داشته باشید

قابل‌استفاده با اتصالات قفل درب موجود

استفاده داخلی و خارجی

ایده‌آل برای استفاده در خانه، ادارات، آپارتمان‌ها و آپارتمان‌ها، مدارس/کالج‌ها/دانشگاه‌ها و مناطق ممنوعه

بهترین قفل درب دیجیتال چه امکانات و استانداردهایی دارد؟

در بازار قفل‌های هوشمند و دیجیتال، در ظاهر خیلی شبیه به هم هستند، اما باید بدانید که از نظر فنی با هم تفاوت‌های کلیدی و مهم زیادی دارند.

2282594

رتبه‌بندی استاندارد قفل ANSI/BHMA

کیفیت ساخت قفل درب معمولی یا هوشمند همیشه یکسان نیست. مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) و انجمن سازندگان سخت‌افزار سازندگان (BHMA) سه نام استاندارد کیفیت قفل را برای محافظت در برابر برداشتن، ضربه‌زدن قفل یا سایر حملات فیزیکی و همچنین تعداد قفل‌ها یا باز کردن قفل‌ها ایجاد کرده‌اند.

طبق ANSI، ANSI دوام، انعطاف‌پذیری و مدت‌زمان قفل را در نظر می‌گیرد.

درجه 1 بالاترین درجه و ایمن‌ترین قفل است که برای الزامات تجاری رایج است.

درجه 2 محبوب‌ترین قفل مسکونی است.

درجه 3 پایین‌ترین، کم‌هزینه‌ترین، برای ملاحظات غیرامنیتی بالا است. اکثر قفل‌های هوشمند از نوع ANSI درجه 2 هستند.

BHMA همچنین بر اساس عملکرد برای قفل‌های مسکونی با درنظرگرفتن پایداری، طول عمر، قدرت و پایان، رتبه‌های جداگانه A-B-C را اعطا می‌کند.

2808546

پشتیبانی از فرمان قفل درب

بله. اگرچه گوشی هوشمند شما کلید قفل هوشمند شماست، اما اگر گوشی خود را همراه نداشته باشید چه؟ بنابراین، هنگام مشاهده قفل‌های هوشمند درب، به دنبال ویژگی‌های دسترسی چهارطرفه، از جمله رمز عبور، کارت RF، کلید سیلندر یا بیومتریک باشید.

برخی از مدل‌ها هر چیزی را که می‌خواهید در قفل هوشمند ارائه می‌کنند، از جمله سه مورد از جدیدترین سازگاری‌های جالب – قفل/قفل صوتی Amazon Alexa Key، Amazon Key و Ring Alarm – همه بدون نیاز به هاب Z-Wave اضافی.

بااین‌حال، اگر با شبکه خانگی یکپارچه‌سازی Z-Wave با فناوری آشنا هستید، می‌توانید تأیید فرمان رمزنگاری را روی قفل هوشمند خود پیاده‌سازی کنید.

2778451

تعامل فناوری

بسیاری از قفل‌های هوشمند دارای پشتیبانی بلوتوث برای اتصال به تلفن همراه شما هستند، اما فاقد قابلیت اتصال به شبکه خانه هوشمند شما هستند.

یک ماژول رادیویی به‌عنوان یک افزونه برای قفل‌های هوشمند برای اتصال به شبکه خانگی شما در دسترس است. هنگامی که یک هاب موجود در خانه خود دارید، مانند الکسا، Apple TV یا Samsung SmartThings، به دنبال مدل‌هایی باشید که از فناوری ZigBee یا Z-Wave پشتیبانی می‌کنند.

7426463

دسترسی از راه دور

با استفاده از اتصال بلوتوث و آداپتورهای Wi-Fi می‌توانید با قفل‌ها دسترسی از راه دور محدودی داشته باشید. درحالی‌که در خانه هستید، کافی است برای نظارت آن را با اپلیکیشن بررسی کنید.

قفل‌های هوشمندی که از فناوری Z-Wave پشتیبانی می‌کنند به شما امکان می‌دهند با شبکه‌های امنیتی خانه یکپارچه شوید. پس از آن، شبکه خانگی به اینترنت متصل می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد تا قفل درب‌های خود را از هرکجا کنترل کنند. با این قابلیت‌ها می‌توانید خانه خود را از راه دور باز کنید، یعنی نیازی نیست تمام صبح در خانه منتظر پیک بمانید.

قفل‌های Z-Wave برخلاف قفل‌های بلوتوث مستقیماً به گوشی شما متصل نمی‌شوند. در عوض باید به شبکه Z-Wave متصل شوند. هاب می‌تواند سیگنال Z-Wave را از قفل به چیزی که روتر شما می‌تواند تشخیص دهد منتقل کند و به شما امکان می‌دهد از راه دور از هر مکانی به قفل خود دسترسی داشته باشید.

2920329

دسترسی بدون دست یا هندزفری

برای رهایی از قفل و باز کردن دستی درب، برخی از مدل‌ها دارای دسترسی هندزفری هستند. هنگامی که تلفن شما منطقه را ترک می‌کند، یک دستگاه geofencing در را قفل می‌کند و می‌تواند برنامه‌ریزی شود تا زمانی که تشخیص دهد شما به خانه برگشته‌اید به طور خودکار باز شود.

2655939

عمر باتری قفل هوشمند

ازآنجایی‌که باتری‌ها قفل‌های هوشمند را تغذیه می‌کنند، عمر تخمینی باتری مدل‌های مختلفی را که در نظر دارید مقایسه کنید.

همچنین، به ویژگی‌هایی نگاه کنید که به شما نشان می‌دهند چقدر عمر باتری باقی‌مانده است و از برق اضطراری پشتیبانی می‌کنید، تا به دلیل باتری قفل در حال مرگ، یخ نزنید. برخی از مدل‌ها سیلندر کلید استاندارد را برای پشتیبان نگه می‌دارند، درحالی‌که برخی دیگر از باتری‌های انرژی خورشیدی پشتیبانی می‌کنند.

9713528

دسترسی سفارشی

کنترل دسترسی به خانه از راه دور و جداگانه تنها راه مقابله با افرادی نیست که در زمانی که شما آنجا نیستید باید وارد خانه شوند.

کدهای ورودی سفارشی برای برخی از قفل‌های هوشمند امکان‌پذیر است. این بدان معناست که شما می‌توانید به فرزندان خود یک کد بدهید تا وارد خانه شوند.

دستورالعمل‌های مشخص شده را می‌توان بسته به مدلی که انتخاب می‌کنید با کدها جفت کرد. به‌عنوان‌مثال، ممکن است کدهایی بسازید که فقط در ساعات یا دوره‌های خاصی برای کارکنان تعمیر و نگهداری اجرا شوند. کد خارج از این ساعات غیرفعال خواهد بود. این به شما کنترل بیشتری بر روی اینکه چه کسی و چگونه به خانه شما دسترسی دارد، می‌دهد.

علاوه بر این، می‌توانید اعلان‌های هشدار لحظه‌ای، هم متنی و هم ایمیلی را دریافت کنید تا به شما اطلاع دهند که قفل‌ها چه زمانی و با کدام کد باز می‌شوند. این ویژگی مفید به والدین این امکان را می‌دهد که بدانند چه زمانی فرزندانشان از مدرسه به خانه آمده‌اند یا چه کسی دیر به خانه آمده است.

5524390

کدهای قفل

مدیریت کدها، میزان اطلاعاتی که یک قفل می‌تواند در خود جای دهد، و تعداد کدهایی که قفل می‌تواند پشتیبانی کند از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. هنگام بررسی انتخاب‌های خود، به یاد داشته باشید که در هرزمان به چند کد مختلف نیاز دارید.

برخی از دستگاه‌ها به شما نیاز دارند که از یک برنامه برای تولید کدها استفاده کنید، درحالی‌که برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند مستقیماً از صفحه‌کلید استفاده کنید. چه استراتژی می‌خواهید در پیش بگیرید؟ همچنین، فراموش نکنید که به مواردی مانند تعیین تاریخ انقضا برای رمزهای عبور نگاه کنید.

1035497

هشدارها

به دنبال ویژگی‌هایی باشید که شامل هشدارهای امنیتی مانند آلارم وزوز هنگام دست‌کاری قفل یا باز ماندن درب می‌شود.

برخی از مدل‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که پس از به صدا درآمدن اولین زنگ هشدار به دلیل دست‌کاری، به طور خودکار به حالت فوق حساس تبدیل می‌شوند و به آنها امکان می‌دهد بازگشت مهاجم را تشخیص دهند. زنگ هشدار می‌تواند برای چند ثانیه تا چند دقیقه آژیر بزند یا با ویژگی‌های خاموش خودکار گنجانده شده است که می‌توانید فعال کنید.

از کجا بخریم؟

ما در جهان لاک، به شما امکان خرید انواع بهترین قفل‌های دیجیتال درب را می‌دهیم. مدل‌های عرضه شده از شرکت‌های کوچک و بزرگ هستند که کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند و از هر نظر یک انتخاب عالی محسوب می‌شوند. شما می‌توانید آن‌ها را با بررسی مشخصات فنی و مقایسه ویژگی‌ها، امکانات و قابلیت‌ها خریداری کنید. به این مسئله دقت داشته باشید که همیشه محصولات برندهای شناخته شده کمی گران‌تر از لیبل‌های تازه‌کار است.

حتماً در هنگام خرید و انتخاب بهترین قفل دیجیتال درب‌خانه و یا محل کار، به امکانات، قابلیت‌ها، استانداردهای تولید و مزیت‌ها نسبت به سایر محصولات و یا مدل‌های هم رده دقت کنید. در این صورت انتخاب هدفمندتری خواهید داشت.

ورود به فروشگاه جهان لاک

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من